Gülüş Tasarımı - Ankara Diş Hekimi - Ankara Diş Beyazlatma

Gülüş tasarımıyla bambaşka biri olabilirsiniz!

Gülüş tasarımı, kişinin fizyolojisine ve anatomisine saygı gösteren en estetik restorasyonları uygulama tekniğidir. Diş beyazlatma, bonding, porselen, zirkonyum kaplamalar, ortodonti, pembe estetik ve implant cerrahisi gibi birçok diş tedavisi aslında  gülüş tasarımının birer parçasıdır.

Yüz kıvrımları, cinsiyet, yaş, gülüş simetrisi, dişlerin renkleri, dudaklar ve diş etleri estetik gülüş tasarımını belirleyen faktörlerdir. Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin şekil ve boyutları belirlenir. Gülüş tasarımıyla daha genç ve dinamik görünmek mümkündür. Gülüş tasarımı ile yaşlanma sürecindeki ağız, yüz ve dişlerde doğan olumsuzlukları minimalize etmek de mümkündür.

Hasta kliniğe müracaat ettiğinde beklentisini karşılayacak; ideal diş ve ağız dizaynına olanak sağlayacak şekilde analizleri yapılmalıdır. Öncelikle hastanın detaylı fotoğrafları çekilir. Dişlerin ve yumuşak dokuların ölçüsü alınır. Model üzerinde analizleri yapılır. Dişlerin simetrisine, dudakların görünümüne, diş etinin yapısına bakılır. Öncelikle pembe estetik yani diş etlerinin sağlıklı ve yeni yapılacak protezlerle uyumlu olabilmesi için öncelikle yumuşak dokuların tedavisi ve analizleri ayrıntılı olarak yapılır.

Laboratuvar ortamında modeller üzerinde ve bilgisayar programı yardımı ile zirkonyum porselenlerin alt yapısı hazırlanır. Destek görevi görecek bu zirkonyum alt yapısı final bitimi için çok önemli bir kriterdir. Klinikte bu ilk provada diş eti uyumu,  dişlerin uzunluğu, rengi ve form şekli, görünümü belirlenir. Daha sonra provadaki detaylar göz önüne alınarak zirkonyum dişlere son şekli verilir. Hastanın onayı alındıktan sonra yapıştırma işlemi yapılır.

DİŞ HEKİMİ HAKAN DURGUN

Paylaş

  •  
  •  

Yorum Yaz